Real Madrid i Atletico pobijedili

Modrić i Vrsaljko ponovno odlični

Real Madrid ima veliku prednost u prvenstvu.

U dvoboju 26. kola Primere Atletico je u Madridu svladaoa Celtu Vigo s 2:0.

Brazilac Renan Lodi bio je dvostruki strijelac, u 36. i 60. minuti, i to oba puta na asistenciju Kondogbije.

Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret za Atletico i zaradio ocjenu 7.4 te pokazao da je u odličnoj formi.

Atletico je pobjedom preskočio Barcelonu na petom mjestu i sada ima bod manje od trećeplasiranoga Betisa.

Pogotkom Karima Benzeme sedam minuta prije kraja Real Madrida je pobijedio s 1:0 kod gradskog rivala Rayo Vallecana i povećao svoju prednost na vrhu ljestvice.

Real sada ima devet bodova više od drugoplasirane Seville, koja će u nedjelju igrati s gradski derbi s trećeplasiranim Real Betisom.

Real Madrid je izgledao sporo i nepovezano na Vallecasu i utakmica je bila vrlo blizu remiju bez golova sve dok Benzema i Vinicius Jr nisu napravili svoju magiju sedam minuta prije zvižduka.

Francuski napadač je sjajnim prodorom pronašao Viniciusa i utrčao u prostor kako bi primio loptu natrag i jednim dodirom završio pogodio iz blizine za pobjedu.

Luka Modrić je igrao do 88. minute i to jako dobro, a Rayu je ovo šesti uzastopni poraz.