Lisabonski okršaj pretvorio se u farsu

Utakmica prekinuta u 49. minuti jer su domaći ostali sa samo šestoricom

Benfica i Belenenses stavili ključ u bravu pri rezultatu 7-0.

Susret 12. kola portugalskog nogometnog prvenstva između dva lisabonska kluba Belenensesa Benfice pretvorio se u farsu te je prekinut u 49. minuti pri vodstvu Benfice od 7-0 jer je domaći sastav ostao sa samo šest igrača na terenu.

Zbog velikog broja igrača zaraženih koronavirusom Belenenses je na početku dvoboja imao samo devetoricu na terenu što je mnogo jača Benfica neumoljivo kaznila sa sedam pogodaka. Početkom nastavka broj igrača domaćeg sastava spustio se ispod minimalnih sedam potrebnih za nastavak igranja, pa je utakmica prekinuta.

U ranije odigranoj utakmici hrvatski napadač Petar Musa bio je strijelac za Boavistu koja je izgubila sa 1-2 (0-1) na gostovanju kod Arouce. Musa je u 54. minuti svojim četvrtim ovosezonskim pogotkom poravnao na 1-1, no Antony je u prvoj minuti sudačke nadoknade ipak osigurao pobjedu domaćem sastavu.

Arouca je tako prsskočila Boavistu na ljestvici, sada je deveta sa 13 bodova, dok je Boavista 11. sa 11.