SJAJAN NASTUP DŽEKE

Hrvatsko-bosanska kombinacija za povijest Serie A: Perišić sjajno asistirao, a Džeko postavio ludi rekord

Edin Džeko zabio je pogodak i izborio kazneni udarac u gostujućoj pobjedi Intera kod Sassuola.

Na gostovanju kod Sassuola u sklopu 7. kola Serie AInter je slavio preokretom u drugom poluvremenu sa 2:1 i tako zadržao priključak za Napolijem i Milanom koji imaju utakmicu manje.

Iako su domaćini poveli u 22. minuti susreta s bijele točke, "Nerrazzuri" su uspjeli sve preokrenuti ulaskom sjajnog BiH napadača, Edina Džeke koji se upisao u povijest talijanskog nogometa, prenosi Tuttomercato.

Džeko je ušao u igru u 57. minuti susreta, a samo 33 sekundi kasnije zabio je svoj šest pogodak ove sezone na sjajnu asistenciju Ivana Perišića.

Bio je to najbrži pogodak u povijesti Serie A poslije ulaska s klupe.

Dvadeset minuta kasnije BiH napadač je na dodavanje Marcela Brozovića izborio kazneni udarac kojeg je Lautaro Martinez pretvorio u vodstvo gostiju.

Pet minuta prije kraja Džeko je zabio i drugi gol na utakmici, ali on je nakon asistencije VAR-a poništen.