VAŽNA POBJEDA EVERTONA

Arsenal ispratio bivši Bilićev klub među drugoligaše, West Ham sve dalje od Lige prvaka

Polako se raspliću bitke u Premierligi...

U pretposljednjoj utakmici 35. kola engleske Premierlige Arsenal je na svom Emiratesu svladao West Bromwich Albion s 3:1 i tako ga tri kola prije kraja poslao natrag u Championship.

WBA je pobjedom još matematički mogao ostati u igri za opstanak u Premier ligi, ali je Arsenal već u prvom poluvremenu poveo 2:0 golovima Smitha Rowea (29) i Pepe (35). U 67. minuti je smanjio Pereira, a pobjedu Arsenala potvrdio je Willian (90).

WBA je tri kola prije kraja predzadnji s 26 bodova, a Burnley koji drži spasonosno 17. mjesto ima 36 i utakmicu manje. Arsenal je s 52 boda na devetoj poziciji.

Nogometaši West Hama poraženi su na Olimpijskom stadionu s 0:1 od Evertona, čime su propustili priliku da se približe Leicesteru i Chelseaju u borbi za Ligu prvaka. Evertonu je pobjedu donio Dominic Calvert-Lewin pogotkom u 24. minuti.

West Ham je s 58 bodova ostao na petom mjestu. Leicester mu na četvrtom mjestu bježi za pet bodova, a trećeplasirani Chelsea za šest. Everton je osmi s 55 bodova.