IZBACIO TALIJANA

Marin Čilić u osmini finala Miamija

U osmini finala Čilić čeka boljega iz dvoboja četvrtoga nositelja Rusa Andreja Rubljova i Mađara Martina Fuscovisca.

Marin Čilić se plasirao u osminu finala ATP Masters turnira u Miamiju pobjedom nad Talijanom Lorenzom Musettijem s 6-3, 6-4 nakon 76 minuta igre.

Ćilić je bio dominantan protiv 19-godišnjeg Musetija, koji je 94. na ATP ljestvici.

Marin je prvi set dobio zahvaljujući "breaku" kod 3-2, a i u drugom setu mu je bilo dovoljno jedno oduzimanje protivnikova servisa - bilo je to kod 4-4. Međugorac je bio vrlo raspoložen za igru, imao je 9 aseva i samo 51 posto uspješnosti prvoga servisa, dok je spasio obje "break" lopte.

Bio je ovo njihov prvi međuosbni dvoboj.

U Miamiju Čilić nikad nije imao posebno dobre rezultate, a najdalje je stigao 2013. godine - do četvrtfinala.