4 GOLA U 20 MINUTA

Golijada u njemačkom derbiju: Gladbach utrpao četiri komada Dortmundu

U sklopu 18. kola njemačke Bundeslige derbi je odigran u Monchengladbachu između dvije Borussije.

U prvoj utakmici 18. kola u petak navečer Borussia Mönchengladbach je kod kuće sa 4:2 (2:2) svladala Borrusiju Dortmund.

Dva gola za Mönchengladbach je zabio Nico Elvedi, a po jedan Ramy Bansebaini i Marcus Thuram. Za Borussiju Dortmud dvostruki strijelac je bio Erling Haaland.

Mönchengladbach je brzo došao u vodstvo u 11. minuti susreta pogotkom Nica Elvedija, no deset minuta kasnije Haaland zabija za 1:1. Mladi je Norvežanin doveo Borussiju Dortmund u vodstvo u 28. minuti, no četiri minute kasnije Elvedi zabija svoj drugo gol na utakmici za 2:2.

Bansebaini je četiri minute nakon početka drugog poluvremena povećao prednost Mönchengladbacha na 3:2, a Thuram je u 78. minuti zaključio rezultat.

Mönchengladbacha je zahvaljujući ovoj pobjedi 'preskočio" na ljestvici Borussiju Dortmund i sada je na četvrtom mjestu sa 31 bodom, dok je Dortmund peti sa 29 boodva. Prvi je Bayern sa 39 bodova.

Rezultati:

Borussia Mönchengladbach - Borussia Dortmund 4:2 (2:2) (Elvedi (11, 32), Bensebaini (49), Thuram (78)/Haaland 22, 28)