BRAVO!

Velika pobjeda Soseda: Slovenci dobili izravnog konkurenta i jako su blizu plasmana na Euro!

Slovenija je pod vodstvom Matjaža Keka u Ljubljani sredila Finsku i odmakla joj na plus četiri uoči posljednja tri kola.

Slovenski nogometaši napravili su novi korak prema Europskom prvenstvu nakon što su u okviru kvalifikacijske skupine H, na domaćem terenu u Ljubljani, svladali Finsku 3:0.

Junak susreta bio je napadač Leipziga Benjamin Šeško koji je postigao dva pogotka tijekom prvog poluvremena te time usmjerio svoju momčad prema pobjedi.

U 16. minuti je realizirao jedanaesterac za 1:0, dok je u 28. pogodio za 2:0. Na samom kraju, u sudačkoj nadoknadi, Janža je postavio konačnih 3:0.

Slovenija je vodeća u skupini te ima 16 bodova. Tri manje ima Danska, ali i utakmicu manje, dok su sada četiri boda iza Slovenaca igrači Finske i Kazahstana.