BOSNA I HERCEGOVINA

BiH protiv Poljske doživjela prvi poraz u Ligi nacija.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Zenici od Poljske rezultatom 1:2 u utakmici drugog kola grupe 1 UEFA A Lige nacija.

Selektor reprezentacije BiH Dušan Bajević izvršio je čak sedam izmjena u odnosu na sastav koji je odigrao 1:1 u Firenci protiv Italije.

U 16. minuti odličan napad naših fudbalera. Hodžić je “promiješao” poljsku odbranu, ali bez završnice.

U 23. minuti sudija Cüneyt Çakır je dosudio penal za Bosnu i Hercegovinu, nakon centaršuta Gojaka. Haris Hajradinović je bio precizan sa bijele tačke i doveo “Zmajeve” u vodstvo 1:0.

Uslijedio je veliki pritisak Poljaka koji stižu do izjednačenja u posljednoj minuti prvog poluvremena golom Kamila Glika.

U nastavku su gosti zaigrali još ofanzivnije i iskoristili pad u igri našeg tima. Kamil Grosicki u 67. minuti donosi preokret Poljacima i vodstvo od 2:1.

Do kraja susreta bh. fudbaleri nisu imali snage za povratak i Poljaci su uspjeli odnijeti tri boda sa Bilinog polja.

U drugoj utakmici grupe 1 A lige nacija Italija je slavila sa minimalnih 1:0 na gostovanju kod Nizozemske.

Italija poslije dva kola vodi na tabeli sa 4 boda, slijede Nizozemska i Poljska sa po tri boda, dok Bosna i Hercegovina ima jedan bod.