"Zmajevi" nakon penala PORAŽENI !

S. Irska penalima do finala baraža za Europsko prvenstvo.

Nogometna reprezentacija sinoć poražena na Grbavici od Sjeverne Irske nakon penala u polufinalu baraža za Europsko prvenstvo.

Bosna i Hercegovina je povela u 13. minuti sa 1 : 0, asistencija Cipetića u mrežu gostiju loptu je poslao Rade Krunić za ogromnu radost navijača na Grbavici.

Prijetnje Zmajeva su se nastavile u 24. minuti, 33. minuti, međutim Sjeverna Irska je početkom drugog poluvremena bila mnogo bolja. Gledali smo sasvim drugačiju sliku na terenu i gosti su već u 52. minuti uspjeli dati gol i doći do poravnanja, za rezultat 1 : 1.

U nastavku Zmajevi su imali mnogo šansi, jedna od šansi je i Pjanićeva „prečka“, Dzekin promašaj gdje je lopta otišla preko gola,…

U oba produžetka smo gledali istu sliku, obje ekipe su bile dosta oprezne, te je jasno bilo da ćemo ekipu za finale baraža saznati tek nakon penala.

Prvu loptu uzeo je Pjanić i pogodio za 1 : 0, Dallas izjednačuje na 1 : 1.

Druge seriju otvorio je Hajradinović, ali golman gostiju to „skida“, loptu uzima Lafferty i pogađa za 1 : 2.

Treću seriju izvodi Višća koji je također promašio, a nakon toga Saville je pucao te je lopta otišla preko gola.

Četvrtu seriju otvara Hotić i pogađa za 2 : 2, a za goste gol postiže Washington za rezultat 3 : 2.

Peti penal izvodio je Dzeko te svojim pogotkom doveo do izjednačenja 3 : 3. Za goste šutirao je Boyce i pogodio za 4 : 3 te prolaz dalje.

NAGRADNA IGRA

Bilo je više pogođenih rezultata, oni koji su bili najsretniji putem random sistema su: