IZGLEDAJU OPASNO

Maroko se raspucao u posljednjoj utakmici pred Hrvatsku, Ziyech zabio fantastičan pogodak

Nogometna reprezentacija Maroka savladala je Gruziju rezultatom 3:0.

Sjajnu najavu pred Svjetsko prvenstvo u Katru poslali su Marokanci svojim protivnicima, prva među kojima je reprezentacija Hrvatske. Svoju generalku pred utakmicu Maroka i Hrvatske odradili su u Sharjahu, u Ujedinjenim Arapskim Emiratima te su slavili rezultatom 3:0 protiv Gruzije.

Marokanci su prezentirali vrlo ofenzivnu igru te su čak devet puta šutirali prema golu svojih protivnika, a prvi put su mrežu zatresli već u petoj minuti, kad je pogodio Sevillin napadač Youssef En-Nesyri.

2:0 bilo je u 29. minuti, kad je Hakim Ziyech iz svoje polovice savladao sjajnog vrata Valencije, Giorgija Mamardašvilija. Potvrdio je tima najopasniji Marokanac jako dobru formu pred srijedu i susret protiv Hrvatske.

Pogodak za konačnih 3:0 bio je djelo Sofianea Boufala, koji je gruzijsku mrežu zatresao u 72. minuti iz kaznenog udarca.

Vrijedi napomenuti kako su Marokanci zaigrali u svom vjerojatno najjačem sastavu, dok za Gruziju nije igrao njihov uvjerljivo najbolji igrač, Hviča Kvaratskelia.