Premijer liga Bosne i Hercegovine nastavlja se utakmicama četvrtog kola, a danas su na programu preostale tri utakmice.

PL BIH vizual 2017-18

NEDJELJA
ĆELIK – RADNIK

Čelik će nakon tri poraza pokušati pred domaćim navijačima sutra da savlada Radnik iako će to biti izuzetno teško. Zenički klub se nalazi u nevjerovatno teškoj situaciji i navijači Čelika se pribojavaju da se prošle sezone samo odgodilo ono neizbježno, a to je ispadanje u niži rang.

GOŠK GABELA – ŠIROKI BRIJEG

Zanimljiv meč igraju u Gabeli GOŠK i Široki Brijeg. Domaći tim će nakon velike pobjede na Koševu pokušati nastaviti niz, no jasno je da je Široki veliki favorit u ovom meču. Utakmica u Gabeli igra se sutra od 17:30 sati.

MLADOST DK – SARAJEVO

Još jedan od derbija u ovom kolu igra se sutra u Doboju kod Kaknja gdje će lider na tabeli Premijer lige BiH ekipa Mladosti dočekati “posrnulo” Sarajevo. Izabranici Edisa Mulalića su jedina ekipa koja je ostvarila pobjede u prva tri kola i sigurno je da svoj niz žele nastaviti i protiv bordo tima.

Sarajevo se nalazi u krizi nakon poraza na Koševu od GOŠK-a, no u bordo klubu se nadaju da je meč protiv Mladosti odskočna daska za povratak samopouzdanja. Ekipa Senada Repuha će pored svih problema pokušati da dođe do nova tri boda koja bi u ovom trenutku bila zlata vrijedna sa Sarajevo. Ipak, Mulalić se pokazao kao trener koji zna kako igrati protiv favorizovanih ekipa i sigurno je da će Mladost ići na pobjedu i nastavak sjajnog niza.

Jasno je da nas u Doboju kod Kaknja očekuje veliki derbi koji bi mogao riješiti mnogo dilema.

PLBIH 12.8nog

VITEZ – SLOBODA

Tuzlaci slavili u Vitezu / Ziljkić donio Slobodi prvu pobjedu u sezoni

Četvrto kolo Premijer lige BiH otvorili su Vitez i Sloboda, a u duelu ovih timova na kraju su slavili gosti iz Tuzle s 0:1.

Već na otvaranju meča velika prilika za Vitez. Karić šutira, Muminović spašava. Uzvratila je Sloboda odmah u narednom napadu. Postigli su gol nakon kornera, ali je on poništen. Zatim su Tuzlaci prijetili preko Ćuluma, čiji udarac odlazi pored gola, da bi potom Vitez preuzeo igru.

Stvorili su domaći nekoliko opasnih situacija pred golom Slobode, a u 20. minuti je ponovo Karić u šansi, ali je ponovo neprecizan nakon loše reakcije odbrane gostiju. Potom se igra malo umirila. Vitežani su ostali bez golmana Tirića koji je zbog povrede napustio meč, a potom je Sloboda u dva navrata prijetila Badrovu koji je ušao kao zamjena.

Ipak, mladi golman je bio siguran i nije bilo promjene rezultata. Badorv se istakao i u 42. minuti kada je fantastično odbranio udarac Ziljkića, a nakon 45 minuta igre u Vitezu golova nije bilo (0:0). Prvu šansu u nastavku propušta Sloboda. Veliku grešku odbrane Viteza pokušao je iskoristiti Ziljkić, ali gol domaćih spašava Brekalo.

Zatim su oba tima imala nekoliko pokušaja prema protivničkom golu. Međutim, nije bilo onih izrazitih šansi sve do 68. minute kada su Tuzlaci došli do vodstva. Prekrasan gol je postigao Almedin Ziljkić koji je za 0:1 pogodio sa 16 metara iskosa sa lijeve strane. Sloboda je prijetila i nakon postignutog gola.

Četiri minute potom je dobar pokušaj imao Smajić, ali je napadač gostiju bio neprecizan. Vitez je potom krenuo po izjednačenje, ali fudbaleri domaćeg tima nisu mogli da na pravi način probiju dobro postavljenu odbranu gostiju. S druge strane Sloboda je bez većih problema dolazila u šanse, a vrijedi izdvojiti još jedan šut Ziljkića u 80. minuti kojeg je Badrov odbranio. Do kraja je ostalo 0:1 za tuzlanski tim, koji je tako došao do prve pobjede i prvog gola ove sezone.

Premijer liga BiH, 4. kolo: Vitez – Sloboda 0:1 (Ziljkić 68′)

Vitez: Tirić, Stanić, Brekalo, Livaja, Karić, Ćosić, Miletić, Mamić, Đerić, Vranjić, Zukić.

Sloboda: Muminović, Salkić, Đorđilović, Todorović, Ordagić, Ziljkić, Grahovac, Mehmedagić, Ćulum, Smajić, Ignjatović.

ŽELJEZNIČAR – BORAC BL
Trijumf Plavih na Grbavici / Debi iz snova za Kajkuta, Zec za pobjedu protiv Borca

Željezničar je od samog početka napao Borac. Veliku šansu na otvaranju je imao Jadranko Bogičević koji iz dobre pozicije šutira pored gola.

Pravi šok za domaće navijače uslijedio je u 16. minuti kada su gosti poveli s 0:1. Sjajno se u kaznenom prostoru nakon prekida snašao Boris Raspudić, te je pogodio za vodstvo Banjalučana. Do kraja prvog tima pirova incijativa Plavih koji su u samom finišu imali dobru šansu za poravnanje.

Ipak, udarac Zebe sa gol-linije izbacuje Mahir Karić. Gosti su na odmor otišli vodstvom od 0:1, ali je u nastavku domaći tim stigao do preokreta. Prvo je u 62. minuti Saša Kajkut na debiju u prvom kontaktu s loptom pogodio za 1:1, da bi sedam minuta kasnije Asim Zec pogodio za 2:1 i potpuni preokret.

Do kraja utakmice Željezničar bez većih problema zatvara sve prilaze golu. Iako su gosti pokušali nekim izmjenama da dođu do promjene rezultata, to im nije uspjelo, te je do kraja ostalo 2:1 za Željezničar. Ovo je izabranicima Admira Adžema treća pobjeda ove sezone, dok je Borac nakon dvije pobjede upisao i drugi uzastopni poraz.

Premijer liga BiH, 4. kolo: Željezničar – Borac 2:1 (Kajkut 62′, Zec 69′ / Raspudić 16′)

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Zec, Ramović, Blagojević, Bogičević, Stanić, Zajmović, Zeba, Nikolić, Osmanković.

Borac: Avdukić, Galešić, Puzigaća, Dujaković, Raspudić, Karić, Danilović, Janičić, Veselinović, Mirković, Guberac.

ZRINJSKI – KRUPA

Stojkić slomio bunker Krupe u Mostaru

Zrinjski je u 4. kolu Premijer lige ugostio Krupu, a na kraju su Plemići slavili pobjedu rezultatom 1:0. Teže, nego su možda neki mislili, Plemići su došli do bodova protiv neugodne ekipe Krupe. Srećom po timove i navijače, danas je Mostar nakon dugo vremena okupala i kiša, te stvorila sjajne uslove za igru. Sve je bilo spremno da prisustvujemo odličnoj utakmici pod Bijelim Brijegom, no na kraju, susret će ostati upamćen po odličnom golu Stojkića koji je i odlučio pobjednika, no krenimo redom.

Prvo poluvrijeme utakmice pod Bijelim Brijegom nije moglo zadovoljiti negdje oko 3000 navijača koji su odlučili provesti subotnju večer uz nogomet. Unatoč sjajnim uvjetima za igru, temperaturi od oko 25c, igraci obje momčadi a posebno domaćin, ostali su dužni publici. Većih uzbuđenja nije bilo, a od viđenog možemo izdvojiti situaciju pred golom Zrinjskog, kada su obrambeni igrači domaćina, u nesporazumu s vratarom Bandićem umalo Krupu darivali golom, no Laštro je bio najprisebniji i otklonio opasnost. U 29.minuti, Todorović, koji je bio daleko najdopadljiviji igrač Zrinjskog u prvom dijelu, sjajno šutira s nekih 20ak metara, no lopta odlazi malo preko gola.

Tri minute kasnije, Bilbija je ljevicom potegao sa skoro istog mjesta, no Fejzić krajnim naporom i sjajnom reakcijom loptu izbija u korner. U 34.minuto vidjeli smo spornu situaciju pred golom Zrinjskog, kada u kaznenom prostoru pao Kojić, a klupa gostiju je sugerirala da je bio oboren od domaće obrane, no sudac Mujić ostao je nijem. U 38.minuti Maskimović je zaprijetio s nekih 30ak metara, lopta se nezgodno odbila pred Bandićem koji ju je uz probleme ipak uspio smiriti.

Pred sam kraj poluvremena, Todorović je nakon nesmotrenosti desnog gostiju imao prigodu da uposli nekog od napadača, no, odlična i organizirana obrana gostiju je riješila i ovaj problem, pa se na odmor otišlo s nepopularnih 0:0. Drugo poluvrijeme donijelo je malo konkretniju igru Zrinjskog koja je konacno urodila plodom. Igrao se 57.min, kapetan Zrinjskog Stojkić povukao je po lijevoj strani i kada su svi očelivali centaršut, svojom slabijom, desnom nogom sjajno opalio i pogodio suprotni kut najboljeg pojedinca gostiju, vratara Fejzića.

Otvorila se Krupa nakon primljenog gola, no na kraju je Zrinjski mogao postići još koji gol, no šuteve Stojkića i Jovića sjajno je obranio već spomenuti Fejzić. Valja spomenuti da se Krupa sjajno i organizirano branila, no trenutak inspiracije domaćeg kapetana, ostavio je bodove u Mostaru.

Premijer liga BiH, 4. kolo: Zrinjski – Krupa 1:0

Zrinjski: Bandić, Galić, Jović, Pezer, Laštro, Stojkić, Todorović, Katanec, Ćavar, Filipović, Bilbija.

Krupa: Fejzić, Maksimović, Makitan, Koljić, Ljubenović, Milutinović, Palić, Vukotić, Savić, Aleksić, Barić.