Tre Kronor u finalu na Kanađane!

velika finale hokej 2017

Nakon sjajnog prvog polufinala Svjetskog prvenstva i pobjede Kanade protiv Rusije, u drugom polufinalu Švedska je bila bolja od Finske i zasluženo izborila veliko finale protiv Kanade.

Branitelji naslova svjetskih prvaka, Kanađani, igrat će u finalu i ove godine.

TOP BET – PONUDA – Ostali sportovi
→ 61. TOP/HM/Kanada – HM/Švedska / Ned 20:45 / 2.00 4.40 3.35 / 1.35 1.90 1.25

U “finalu prije finala” svladali su Rusiju s 4:2 iako su do 55. minute bili u rezultatskom zaostatku…

Sjajnu utakmicu odigrali su u prvom polufinalu Svjetskog prvenstva Rusija i Kanada. Mnogi su taj dvoboj vidjeli kao finalni na kraju natjecanja, međutim “finale” se dogodilo u polufinalu.

Dvoboj je opravdao očekivanja, a braniteljima naslova isplatio se veliki pritisak u trećoj trećini kada su posve potisnuli Ruse u njihovu trećinu i napravili preokret.

Prve dvije trećine bile su dosta izjednačene, a Rusi su bili učinkovitiji. Iskoristili su svoje dvije prilike u drugoj dionici te stigli do vodstva 2:0.

Poveli su Rusi u 32. minuti zahvaljujući lošoj izmjeni Kanađana koja je dovela do rupe u obrani što kažnjava Jevgenij Kuznjecov. Dvije minute kasnije već je 2:0. Nakon isključenja Waynea Simmondsa, Nikita Gusev povećava prednost.

Od prve minute posljednje dionice Kanađani su potpuno preuzeli sve u svoje ruke. Rusi se nisu mogli osloboditi pritiska nakon što je već poslije 17 sekundi Mark Scheifele smanjio na 2:1.

Odolijevala je Rusija napadima do posljednjih pet minuta kada ipak pada. Prvo je Nate MacKinnon poravnao, a zatim sjajni Ryan O’Reilly zabio za preokret. U završnici su Rusi izvadili vratara Vasilevskog pa je pak u praznu mrežu poslao i Sean Couturier za konačnih 4:2.

Sjajnih 20 minuta Kanađana bilo je dovoljno za pobjedu, vjerojatno najboljih 20 minuta jedne reprezentacije na ovom SP-u.Ukoliko Kanađani obrane titulu prvaka, osvojit će svoje 27. zlato i tako se poravnati na vrhu upravo s Rusijom.

Svjetsko prvenstvo, polufinale:
Kanada – Rusija 4:2

Tre Kronor u finalu na Kanađane, Finci nemoćni u polufinalu

Švedska je potvrdila status favorita u drugom polufinalnom dvoboju Svjetskog prvenstva i pobjedom protiv Finske 4:1 otišla je u finale. Finci nisu imali šanse protiv raspoloženog protivnika koji će predstavljati pravi test za Kanađane…

Nakon sjajnog prvog polufinala Svjetskog prvenstva i pobjede Kanade protiv Rusije, u drugom polufinalu Švedska je bila bolja od Finske i zasluženo odnijela pobjedu.

Zvijezdama krcat roster Šveđana bio je previše za Fince koji su se borili, ali protivnik je jednostavno bio prejak i koristio je svoju kvalitetu za stvaranje brojnih izglednih situacija.

109 sekundi trebalo je Švedskoj za vodstvo, pak je u mrežu spremio Alexander Edler, ali Finska je dosta brzo izjednačila i već u petoj minuti pogotkom Joonasa Kemppainena poravnala je na 1:1.

Švedski pritisak je rastao te je u 25. minuti Tre Kronor ponovno poveo. S igračem više John Klingberg zabio je za 2:1, a deset minuta kasnije, ponovno s igračem više, William Nylander povisio je na 3:1.

Točku na i stavio je u 54. minuti Joakim Nordstrom.

Kanada i Švedska posljednji put u finalu su se susreli 2004. godine u Pragu kada je Kanada bila bolja s 5:3.

SP polufinale:
Švedska – Finska 4:1

Posljednje četiri utakmice Kanada je riješila u svoju korist! Da li će tako biti i sutra navečer od 20:45 h. ostaje