Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Finskoj došla do svoje prve pobjede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

velika rukomet bih

Naš tim je bez većih problema slavio protiv domaće selekcije sa 32:27, nakon što je na poluvremenu vodio sa 15:10.

BiH je odlično otvorila utakmicu i povela sa 4:0, a Finska je svoj prvi pogodak postigla tek u sedmoj minuti. Naši rukometaši su igrali odlično i u 15. minuti poveli sa 10:4, nakon čega je uslijedio crni period kada nismo uspjeli postići gol skoro punih 10 minuta. Finci su se u međuvremenu u potpunosti vratili u utakmicu i došli do -2, ali je finiš prvog poluvremena pripao našim momcima koji su na odmor otišli sa dobrom zalihom od pet golova prednosti nakon što je Kosta Savić u posljednjoj sekundi pogodio za 15:10.

U prvom poluvremenu je naša reprezentacija zaradila čak šest isključenja, a briljirao je Marko Panić sa šest pogodaka iz sedam pokušaja, dok je Burić imao sedam odbrana. U prvom dijelu drugog poluvremenu, naša reprezentacija je održavala prednost i nije dozvoljavala Finskoj da se u potpunosti vrati u utakmicu.

Imali su naši rukometaši dva puta prednost od +6, ali su se Finci u posljednjih desetak minuta uključili u igru. Srećom, nije bilo većih problema i mirno je privela utakmicu kraju i proslavila važnu pobjedu. Najefikasniji igrač utakmice bio je Marko Panić sa devet golova, a Alen Ovčina, Senjamin Burić i Kosta Savić su dodali po pet pogodaka.

Odličnu partiju pružio je i naš golman Benjamin Burić, koji je na kraju sakupio 15 odbrana. U Finskoj se najviše istakao Nico Ronnberg sa sedam golova, dok je Teemu Tamminen dodao jedan gol manje. BiH sada ima dva boda, koliko i Austrija i Finska i vratila se u borbu za plasman na Europsko prvenstvo.

U grupi 3 vodi Španjolska sa maksimalnih šest bodova.

Kvalifikacije za EP, 3. kolo: Finska – BiH 27:32 (10:15)

BiH: B. Burić, Grahovac, Ovčina 5, Perić, Tarabocchia, S. Burić 5, Panić 9, Savić 5, Terzić, Toromanović, Karačić, Prce 2, Vranješ 1, Marijanac, Zulfić 1, Vegar 4.

—————————————————————————————————————-
Rukometna selekcija BiH će danas od 17:30 h. igrati susret trećeg kola kvalifikacija za EP protiv Finske u gostima.

Izabranici Bilala Šumana nakon dva odigrana kola u grupi 3. nalaze se na posljednjem mjestu bez bodova i
u Finskoj će tražiti prve bodove u kvalifikacijama.

top pon 4,51

Rukometaši BiH početkom studenog prošle godine otvorili su kvalifikacije s dva poraza, od Španjolske 30:21 i Austrije 23:22, i trenutno se nalaze na posljednjem mjestu u grupi 3. kvalifikacija za EP.

Boje BiH u susretu sa Fincima će braniti:

Nebojša Grahovac, Benjamin Burić, Alen Ovčina, Anes Bečić, Muhamed Zulfić, Vladimir Vranješ, Muhamed Toromanović, Senjamin Burić, Mirsad Terzić, Nikola Prce, Marin Vegar, Duško Čelica, Marko Tarabochia, Ivan Karačić, Saša Marjanac, Josip Perić, Marko Panić i Kosta Savić.

ŠUMAN OČEKUJE POBJEDU: Rukometaši BiH otputovali u Finsku

Šuman očekuje da će njegovi izabranici u oba susreta pobijediti Fince, kako bi ostali u utrci za EP.

“Drago mi je da vidim da je prisustna velika volja i želja i to mi daje optimizam uoči susreta s Fincima. Ukoliko želimo igrati na evropskom prvenstvu, moramo pobijediti Finsku i ništa drugo osim trijumfa ne dolazi u obzir. Vjerujem da imamo kvalitet i nadam se osvajanju bodova, prvo u gostima, a onda i pred našim navijačima u Goraždu. Nakon toga možemo računati na druge stvari, otvara se druga dimenzija koja nas vodi prema evropskom prvenstvu”, izjavio je Šuman.

Utakmicu Finska – BiH direktno će prenositi FACE TV sa početkom u 18,30 sati.

Prvi susret s Fincima na programu je u četvrtak u 17.30 sati, dok će se uzvrat igrati u nedjelju u 20 sati.

Posljednja dva susreta kvalifikacija reprezentacija BiH će odigrati protiv Španjolske 14.srpnja u Goraždu i 17.srpnja protiv Austrije u Beču.