23. međusobni dvoboj Rogera Federera i Stana Wawrinke dogodio se u finalu turnira u Indian Wellsu gdje je uspješniji bio Federer i 20. put u karijeri svladao mlađeg sunarodnjaka…Veliki povratak i titula za Elenu Vesninu.

velika indian wells 19.31

Može Stan Wawrinka biti ispred Rogera Federera na ATP ljestvici, ali svejedno ga ne može pobijediti. Samo tri puta Wawrinka je bio uspješniji u međusobnim dvobojima i to sva tri puta na zemljanoj podlozi dok je na bržim podlogama Federer apsolutno dominantan.

Novi dvoboj dogodio se u Indian Wellsu i samo je potvrđeno da Wawrinka ne može Federeru i dalje ništa na ovakvoj podlozi. Oba seta veliki Roger riješio je u samoj završnici, stvarao je pritisak s kojim se Wawrinka nije mogao nositi i na kraju je slavio sa 6:4, 7:5 i tako stigao do 90. titule u singlu u karijeri.

rf prvak1

Na putu do finala Federer je imao malo i sreće, u četvrtfinalu nije morao na teren nakon što je Nick Kyrgios predao meč bez borbe, a upravo taj dvoboj očekivao se s posebnim zanimanjem. Kyrgios je dva puta u kratko vrijeme svladao Novaka Đokovića bez izgubljenog seta i bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi se snašao protiv Federera.

S druge strane Wawrinka je bio u punom pogonu, protiv Yoshihita Nishioke i Dominica Thiema morao je igrati i tri seta dok Federer nije izgubio niti set.

U finalnom dvoboju sve do desetog gema nije bilo breakova niti prilika za njih. Tada Federer dolazi do prve break lopte, odmah ju koristi i sa 6:4 uzima prvi set.

Koliko je dobro završio prvi, toliko je loše otvorio drugi set. Odmah je izgubio servis u prvom gemu, propustio je dvije break lopte za ekspresni povratak u drugom gemu, ali što nije tada napravio, napravio je kod 2:1. Stigao je do 15:40 i vratio se u set.

Do kraja seta obojica su čvrsto držali svoj servis, sve do 12. gema gdje Federer po poučku iz prvog seta dolazi do set lopte, ovaj put i meč lopte, koju odmah koristi i sa 6:4, 7:5 uzima pobjedu.

Ovo mu je peta titula u Indian Wellsu. Prvu je osvojio 2004. godine pobjedom protiv Tima Henmana, 2005. svladao je Lleytona Hewitta, 2006. Jamesa Blakea, 2012. godine Johna Isnera i sada Stana Wawrinku. 2014. i 2015. godine u finalu je gubio od Novaka Đokovića.

Indian Wells, finale:
Roger Federer (Švicarska) – Stan Wawrinka (Švicarska) 6:4, 7:5.

Ruska teniserka Elena Vesnina slavila je na Masters turniru serije 1000 u Indian Wellsu nakon velike borbe. Vesnina je u ruskom finalu u tri seta savladala Svetlanu Kuznjecovu. Obje su odigrale fantastičan turnir, ali za samo jednu je bilo rezervisano mjesto na vrhu. Svetlana Kuznjecova posljednji je put igrala finale Indian Wellsa prije devet godina.

Tridesetjednogodišnja Ruskinja tada je izgubila od Ane Ivanović, ovog puta bila je blizu pobjede, ali je sve upropastila. Vesnina je povela 2:0 u gemovima, imala je 4:2, ali nije zadržala prednost, pa je Kuznjecova dobila sa 7:6 prvi set.

U drugom setu imala je Kuznjecova 4:1 prednost, ali je onda sjajna Vesnina zaigrala fantastično i povela je 6:5, te je servirala za izjednačenje. Dobila je set. U trećem setu čak pet brejkova, jedan više imala je Vesnina, pa je osvojila
titulu i zasluženo je slavila nakon više od tri sata borbe.

Indian Wells, finale: Kuznjecova – Vesnina 7:6, 5:7, 4:6