Upravo tamo gdje su stali na kraju 2016. god. nastavljaju na početku ove Nove 2017.god. !

VELIKA QATAR OPEN 2017

U subotu će prva dva svjetska igrača igrati za trofej Katar Exxon Mobil Opena, i ujedno če to biti prvi singl naslov kojeg će jedan od ove dvjive igrača osvojiti u 2017.godini. u okviru ATP World Tour sezone.

Murray je u finale došao pobijedivši trečeg nosioca Tomasa Berdycha 6-3 6-4 u petak navečer. Škot je došao do pobjede nakon jednog sata i 41 minute. Murray-u je to bila 28 pobjeda u nizu. Također je pobijedio Berdycha već sedmi put za redom!

Njihov polufinale u Dohi nikada nije bio u dvojbi tko će iz ovog susreta izići kao pobjednik. Murray je razbio protibnika već u prvom setu i poveo je sa 4-1 u prvom setu i osvojio je set sa samo tri izgubljena gema. Škot je u drugom setu dva puta oduzeo servis protivniku i na taj način je kontrolirao susret, osvojivši gotovo 80 posto svojih prvi servis poena.

Ranije u petak, drugi nositelj Đoković je teškom mukom slomi otpor vrlo dobrog Fernanda Verdasca, spašavajući 5 meč lopti u drugom setu.
Đoković je gubio u tie-breaku 6:2 i sve je to uspio okrenuti u svoju korist i doći do pobjede za dva sata i 22 min. igre.

Rezultat je na kraju glasio 4:6 7:6 6:3.

Đoković će danas pokušati obraniti naslov u Dohi; Murray će ovo biti borba za svoju treću titulu u Dohi (2008., ’09).

Đoković vodi u međusobnim susretima 24-11.

Njih dvoje posljednji put su igrali u studenom tijekom ATP finala u borbi za naslov prvaka kao i svjetskog br.1 u Londonu,i to je bila posljednja utakmica u sezoni 2016. Murray je slavio sa 6-3, 6-4.