Hrvatska neće igrati u polufinalu rukometnog turnira. Protiv Poljske nije odigrala na željenoj razini i upisala je zaslužen poraz 30:27…

velika babic

HRVATSKA – POLJSKA

Kada ti vratari obrane zajedno osam lopti, a protivnički vratar za nešto više od poluvremena skupi 15, kada ti najopasniji protivnički igrač zabije 12 golova, a da nemaš rješenje za njega, kada za poluvrijeme primiš 18 pogodaka i obrana u utakmici turnira odigra ispod razine, nisi zaslužio prolaz.
Poljska je odigrala vrlo dobru utakmicu, imala je sjajnog Wyszomirskog na golu i Bieleckog u polju i upravo oni bili su prevaga.
Hrvatska je dobro krenula u napadu koji je funkcionirao od prve minute, posebno dobro u utakmicu je ušao Luka Stepančić, no problema je bilo u obrani gdje su Poljaci prelako dolazili do situacija za čisti šut.

Kako Hrvatska nije mogla ništa obraniti, nije mogla niti Poljska i igralo se dugo gol za gol, a vratari na polovici prvog poluvremena nisu imali nijednu obranu. Prvu je upisao Szmal koji je obranio penal Štrleku kod 8:7.

Uskoro je na vratima Hrvatske Stevanovića zamijenio Pešić i Hrvatska se u 20. minuti napokon uspjela malo odvojiti i povesti s 11:9. Imala je još dvije prilike za povećanje prednosti, ali napadi nisu iskorišteni.

I umjesto da Hrvatska pobjegne na tri razlike, Poljska je napravila seriju 6:0 i stigla do preokreta i to ponajviše zahvaljujući Lijewskom koji je zabio pet golova u 23 minute.

Razbranio se Wyszomirski, gubile su se lopte na glup način i nakon sedam minuta igre bez postignutog gola, Hrvatska je bila u problemima. Tu crnu seriju prekinuli su Stepančić i Štrlek, samo na kratko, Poljska je ponovno napravila 3:0 i po prvi put pobjegla na pet razlike, 18:13.
Na odmor se otišlo s 18:14 za Poljsku, previše primljenih pogodaka i samo dvije obrane vratara. Na drugoj strani loše je krenuo Szmal, ali onda je dobro nastavio Wyszomirski čije su obrane u tom dijelu bile prevaga.

Niti ulazak u drugo poluvrijeme nije bio dobar. Wyszomirski je nastavio gdje je stao, bio je na osam obrana uz pet primljenih golova i Poljska je po prvi put otišla na dva gola prednosti nakon što je povela 20:14.

Kada je i na drugoj strani Stevanović proradio i uspio povezati tri obrane, Hrvatska je uspjela smanjiti zaostatak i polako hvatati priključak. Pogotkom Sliškovića u 43. minuti smanjila je na 21:19 i odmah je to izgledalo bolje. Poljaci su počeli gubiti lopte, igrali su dosta brzopleto u tim trenucima i Čupićevim sedmercem na polovici prvog dijela Hrvatska je uhvatila priključak u potpunosti i došla na samo gol minusa.

U zadnjih deset minuta ušlo se i dalje s vodstvom Poljaka, u prednosti ih je držao nezaustavljivi Karol Bielecki dok su na drugoj strani pogađali uglavnom Stepančić i Čupić koji, pak, nisu dopuštali Poljskoj da prelomi utakmicu.
Najveći neprijatelj Poljskoj bile su izgubljene lopte, a ukupno 12. kažnjena je kada je Štrlek presjekao dodavanje i zabio u prazan gol za napokon poravnanje na 25:25.

Pet minuta prije kraja Pešić veže dvije obrane i Hrvatska ima priliku za doći u vodstvo, no Wyszomirski još jednom sjajno brani, ovaj put udarac Čupića izvana u polukontri. Bielecki nakon toga vraća Poljsku u vodstvo, Wyszomirski brani i Duvnjaku, a Poljska zarađuje igrača više do kraja utakmice nakon glupog prekršaja Gojuna.

Kada je Syprzak podignuo na 28:26 minutu i pol prije kraja, Hrvatska je krenula prema kući. Stepančić je izgubio loptu u sljedećem napadu, Jachlewski zabio iz kontre i priči je bio kraj.

HRVATSKA – POLJSKA 27:30 (14:18)
Hrvatska: Ivan Stevanović (3 obrane), Ivan Pešić (5 obrane), Domagoj Duvnjak 5, Luka Stepančić 7, Marko Kopljar 1, Jakov Gojun, Zlatko Horvat, Igor Karačić, Manuel Štrlek 4, Ivan Čupić 7, Marko Mamić 1, Ivan Slišković 1, Ilija Brozović 1, Krešimir Kozina.

Poljska: Slawomir Szmal (1 obrane), Piotr Wyszomirski (15 obrana), Krzysztof Lijewski 7, Mateusz Jachlewski 1, Przemyslaw Krajewski, Karol Bielecki 12, Adam Wisniewski 1, Bartosz Jurecki 1, Michal Jurecki, Mariusz Jurkiewicz 2, Kamil Syprzak 2, Michal Daszek 4, Mateusz Kus, Michal Szyba.